„Zdrowy sportowiec”

Każdy człowiek wie, że aktywność fizyczna jest niezbędna dla zachowania zdrowia i dobrej kondycji. Należy jednak pamiętać o tym, że sport to nie wszystko. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak postępować, aby zapewnić sobie zdrowie i dobre samopoczucie, to przeczytaj książkę „Zdrowy sportowiec”.

Autorzy ksiązki poświęcają uwagę przede wszystkim diecie, która w przypadku osób aktywnych fizycznie powinna wyglądać trochę inaczej. Sport zwiększa zapotrzebowanie na niektóre składniki odżywcze, dlatego ważne jest stosowanie odpowiedniej diety i uzupełnianie jest suplementami i odżywkami. Autorzy omawiają temat suplementów wspomagających budowę masy mięśniowej, a także preparatów ułatwiających realizację innych celów.

Kolejny rozdział poświęcony jest badaniom profilaktycznym. Badania medyczne powinien przechodzić od czasu do czasu każdy człowiek, jednak w przypadku sportowców mają one szczególne znaczenie. Jak wiadomo, uprawianie sportu ma dobry wpływ na zdrowie, ale niektóre dyscypliny zwiększają ryzyko pewnych problemów zdrowotnych. W książce „Zdrowy sportowiec” można odnaleźć informacje na temat najważniejszych badań lekarskich, jak również przeciwwskazania do uprawiania niektórych sportów.

„Zdrowy sportowiec” to zbiorowa praca doświadczonego trenera, lekarki medycyny sportowej oraz dietetyka, który od lat specjalizuje się w żywieniu sportowców. Książka stanowi zatem rzetelne źródło wiedzy dla wszystkich sportowców, zarówno dla profesjonalistów, jak i dla osób, które uprawiają sport hobbystycznie.


  • Wydawnictwo "Cornetis"
  • Poznań ul. Warszawska 19/76
  • 876-245-2478

Nasze profile