„Podstawy jeździectwa”

Jeździectwo to dla wielu ludzi nie tylko sport, ale i życiowa pasja. Jedną z takich osób jest autorka książki „Podstawy jeździectwa”, stanowiącej cenne źródło wiedzy dla wszystkich, którzy rozpoczynają swoją przygodę z jeździectwem.

Pierwszy rozdział książki poświęcony jest tematowi wyboru stadniny. Autorka wyjaśnia, w jaki sposób wybrać dobre miejsce do nauki jazdy. Dowiadujemy się między innymi tego, jak rozpoznać czy konie są zadbane oraz jakie konie są najlepsze dla początkujących jeźdźców. W kolejny rozdziale autorka wyjaśnia, jak przygotować się do pierwszej lekcji. Poświęca uwagę zarówno strojowi jeździeckiemu, jak i sposobom na przełamanie lęku przed jazdą konną. Trzeci rozdział książki „Podstawy jeździectwa” zawiera wiele cennych informacji na temat koni. Autorka wyjaśnia zachowania tych zwierząt oraz podpowiada, jak nawiązać z nimi dobry kontakt. W ostatnim rozdziale znajdują się informacje dotyczące prawidłowego dosiadu i techniki jazdy. Autorka przedstawia wiele ciekawych ćwiczeń, które pozwalają przełamać lęk oraz uczą zachowania równowagi na koniu. Nie zabrakło tutaj także wiadomości na temat bezpieczeństwa podczas jazdy konnej.

Autorka książki jeździ konno od prawie trzydziestu lat i ma prawie dwudziestoletnie doświadczenie w pracy trenerskiej. Jako trenerka spotkała się różnymi jeźdźcami, między innymi z osobami, które odczuwały silny lęk przed końmi. Do przeczytania książki można zatem zachęcić również tych, którzy chcieliby nauczyć się jeździć, ale mają przed tym pewne obawy.


  • Wydawnictwo "Cornetis"
  • Poznań ul. Warszawska 19/76
  • 876-245-2478

Nasze profile